Producent folii LDPE

Czym jest folia LDPE?

Folia LDPE (ang. Low Density Polyethylene) to rodzaj folii wykonanej z polietylenu, która charakteryzuje się niską gęstością. Jest ona miękka ale trwała, co sprawia że ma wysoką odporność na uszkodzenia. Używana jest zarówno do produkcji opakowań ochronnych jak i do zabezpieczania transportowanych przedmiotów, kartonów i palet. Może być używana jako folia termokurczliwa. Jest tania i rozpowszechniona na świecie. 

Jeden z wiodących producentów folii LDPE w Polsce – Sampol.

W Polsce istnieje wielu producentów folii LDPE, jej wytwarzaniem zajmują się wszyscy najwięksi producenci wszelkich rodzajów folii i opakowań foliowych. Jedną z takich firm jest Sampol, firma z siedzibą w Karczewie pod Warszawą. Posiadają aktualny atest PZH. Mają oni ponad 30 letnie doświadczenie w produkcji różnorodnych opakowań i wyrobów z folii, a ich głównym produktem jest opisywana folia LDPE. Wykorzystują surowce o najwyższej jakości, aby wytwarzać wytrzymałe, trwałe i spełniające swoje zadanie, a przy tym tanie produkty. Używają do produkcji polietylenu o najlepszych parametrach.

W swojej ofercie posiadają rękawy foliowe LDPE, zarówno wąskie (od 80 do 200 mm), jak i szersze – nawet do 1200 mm. Oprócz tego wytwarzają pół rękawy LDPE, czyli posiadające nacięcie na jednym brzegu oraz worki wykonane z LDPE. Jeśli w ich asortymencie brakuje folii, czy rękawów o wymiarach pożądanych przez kupującego, istnieje możliwość kontaktu i uzyskania wyrobu o innej wielkości niż dostępne na stronie internetowej producenta.

admin Autor