Spać w zapachu sosny

Dobry sen to podstawa dobrej nocy i dobrego dnia. Wybór łóżka łączy się więc przede wszystkim z wygodą i stabilnością, zaufaniem, że będzie solidne, ale także ze zdrowiem i urodą.

Łóżka drewniane zapewniają wszystkie te cechy. Do ich zalet zaliczyć można też, w zależności od potrzeb, solidność starych mebli lub lekkość nowoczesnych konstrukcji, często kojarzonych z prostym, lecz wysmakowanym skandynawskim stylem. Ten drugi styl reprezentują zwłaszcza meble w kolorach naturalnych lub w bieli (biel to także kolor kojarzący nasze domy z romantyczno-lawendową Prowansją).

Do łączących wszystkie te zalety i skojarzenia mebli należą łóżka sosnowe białe – przywodzą na myśl wakacje, bo w drewnianej konstrukcji pozostaje zapach sosen; są solidne i wytrzymałe; zdrowe, bo drewno to zdrowy materiał; oraz wystarczająco twarde, by podtrzymać materac, także cienki i twardy, jeśli ktoś preferuje, choćby ze względów zdrowotnych, ten sposób spania.

Zaletą łóżek sosnowych białych jest także ich wygląd. Można ustawić je w osobnej sypialni, dobierając białe dodatki i błękitne zasłony, by utrzymać sypialnię w prowansalskim stylu. Przydadzą się wówczas także lawendowe torebeczki na stolik czy lawenda w donicach. Można również cieszyć się ich urodą w pokoju dziecinnym czy salono-sypialni. Przykryte kapą pasującą do wystroju pomieszczenia, dodadzą mu lekkości i nowoczesnego imagu. W uniwersalnej przestrzeni będą ozdobą, a także wygodnym miejscem nie tylko snu, ale i dziennego wypoczynku, lektury, rodzinnego spędzania sobotnich popołudniowych wolnych godzin czy niedzielnych poranków.

admin Autor